Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak, tırnak yatağının belli nedenlerden dolayı zarar görmesi ve yapısının bozulmasından dolayı oluşan bir durumdur. Uzama şekli kaybına uğrar ve ortaya batık tırnak rahatsızlığı çıkmış olur. Birçok neden batık tırnak nedenlerden biri olabilir. Bunları sıralamak gerekirse

Ayakların aşırı terlemesi

Çok topuklu ayakkabılar ile tüm gün durmak

Ayağı bir yere çarpmak ya da tırnağın üzerine ağır bir cisim düşürülmesi

Dar çorapların giyilmesi

Tırnak mantar enfeksiyonları

Aşırı kilo artışları

Ayak tırnaklarının yanlış kesilmesi

Aşırı spor

Genetik rahatsızlık

Genellikle batık tırnak sorunları ile karşılaşan herkes çözümü evde yapılabilecek bakımlar ile gidermeye çalışır. Bunlar ile başarısız olunca ise bir pedikür salonuna giderek çözüm bulmaya çalışırlar. Oysa bu durumlar sadece kısa süreli çözümlerdir ve alt yapısına müsait olan tırnak sonrasında tekrar batık tırnak sorunlarını ortaya çıkarıyor olacaktır.

Dolayısı ile batık tırnak tedavisi medikal anlamda yapılmalı ve daha hızlı süreçler ile sağlıklı tırnaklara ulaşılmalıdır. Bugün günümüzde en çok yapılan tedavi şekillerinden biri ise 3 TO tel yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Bu tedavi yönteminde normal şeklini kaybeden tırnağa özel olarak yapılmış titanyum teller ile askıya alıp tırnağı ortadan sıkıştırma ve kaldırma işlemi uygulanacaktır. Bu tedavi süreci kontrol altında tutulacak ve tellerin uygulandığı kısımlar düzenli olarak gelişime göre değiştirilecektir. Tırnak tamamen kendini kurtarana kadar tedavi devam edecek ve sonrasında tırnağın sağlıklı bir hale gelmesi ile de tedavi son bulmuş olacaktır.

Üstelik batık tırnak tedavisi sonrası hemen normal yaşantınıza geçebilirsiniz. Ayakkabılarınızı giyebilir ve hatta ayakta dahi kalarak işlerinize dönebilirsiniz.

Yapılacak batık tırnak tedavisi sonrası yukarıda saydığımız nedenleri tekrar yaşamama durumunda tırnak batması tekrar etmeyecektir. Düzenli olarak ayak bakımlarınızı da yaptırarak oluşacak batık tırnak rahatsızlıklarını ve diğer tırnak sorunlarını daha başlamadan ortadan kaldırabilirsiniz.


Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Özellikle herkes için ayak bakımı oldukça büyük önem arz ederken, bu durum sporcular ve dansçılar iç...

Devamını gör

Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Özellikle parmakların hem duruş hem de basma problemlerinin ortaya çıkmasını tedavi edecek olan Orte...

Devamını gör

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem k...

Devamını gör

Medikal El Bakımı

Medikal El Bakımı

Özellikle elleriniz her an görünürde olan ve en çok kullandığınız uzuvlarınızdan biridir. Dolayısı i...

Devamını gör