Deforme Tırnak Bakımı

Özellikle deforme sonucu meydana gelen ya da farklı nedenlerden dolayı oluşan tırnak görüntü bozukluklarını tekrardan şekillendirerek normal görüntüsü haline geliyor olacak. Tırnakların deforme olma nedenlerine geldiğimizde ise sürekli yürüyüş haline olmak, ayaklara binen aşırı yükler, yine zaman zaman olabilecek aşırı stresler ayaklarda deforme oluşmasına neden olabilir.


İlk olarak deforme tırnak sorunu olan hastanın tırnak yataklarını kontrol edilecek ve kendisi için en uygun tedavi yöntemi devreye giriyor olacak. Aynı zamanda deforme tırnak bozukluğunda zaman zaman ortaya çıkan mantar sorunları da var ise çözüm bulunacak ve tam bir tespit yapılarak kişinin görsel olarak yeniden tırnaklarına en mükemmel şekilde ulaşılması sağlanılacaktır.


Tırnakta meydana gelen yamukluklar, tırnağın kalınlaştırılması, tırnak yatağının bozulması gibi sorunlar temizlenmek üzere kişi bakıma alınır ve acısız yöntemler ile deforme tırnak bakımı yapılmaya başlanır.


Deforme tırnak bakımı tedavisi sırasında amaç tırnağı özel saydam haline getirmek olacaktır. Özel bir jel yardımı ile yapılan tedavi sürecinde hem mantar enfeksiyonların önüne geçilmekte hem de tırnak yatağı en iyi şekilde korunmaktadır. Jel yardımı ile tırnağın normal halinde uzaması hedeflenir ve zaman zaman bu uygulana jelin yenilenerek tedavi süreci boyunca kontrol altına tutulması gerekecektir. Tırnak bir uçtan bir uca sağlıklı bir şekilde ilerleyene kadar kontrolleri yapılır ve deforme tırnak bakımı başarıya ulaşarak hasta memnun bir şekilde klinikten ayrılıyor olur.


Dikkat edilmesi gereken tek ayrıntı ise tırnaklarda oluşan sorunların zaman zaman kendini tekrar etme özelliğidir. Bu sebeple tırnaklarınızda ki deforme sonuçlar sona erdiğinde bile düzenli olarak el ve ayak tırnak bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalı ve gerekli bakımlar ile önlemlerinizi her zaman almalısınız. Kliniğimizde sizlere her zaman yeni teknikler ile en başarılı sonuçlar sunmak için var gücümüz ile çalışıyor ve hijyenik ortamlar ile kendinizi daha rahat hissetmenize önem veriyor olacağız.


Batık Tırnak Bakımı

Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak, tırnak yatağının belli nedenlerden dolayı zarar görmesi ve yapısının bozulmasından dol...

Devamını gör

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Özellikle herkes için ayak bakımı oldukça büyük önem arz ederken, bu durum sporcular ve dansçılar iç...

Devamını gör

Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Özellikle parmakların hem duruş hem de basma problemlerinin ortaya çıkmasını tedavi edecek olan Orte...

Devamını gör

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem k...

Devamını gör