Deri Sertleşmesi

Daha çok ayaklarda görünen deri sertleşmesi, ayakların çok sık kullanılması, aşırı baskıya maruz kalması, nemsiz kalması ve kişinin yaptığı basınç ile ortaya çıkan nedenlerden biridir. Ayak tabanın her yerinde ya da komple görünmesi oldukça doğaldır.


Deri sertleşmesinin olduğu noktada ilk akıllara gelecek olan o bölgeye basın uygulamasıdır ki, deri bu basınçları en aza indirmek için hemen kendini korumaya alacak ve derinin sertleşmesine neden olacaktır. Bu çok sert ayakkabı giyme gibi nedenlerden dolayı da kendini gösterebilir.


Deri Sertleşmesi Tedavisi
Deri sertleşmesi tedavisinde ilk olarak kalınlaşan bölgeler son teknolojik cihazlar ile temizlenir ve sonrasında ise bu bölgede tekrar sorun yaşanmaması için ve tedavinin desteklenmesi için destek giderici malzemeler uygulanır. Burada önemli olan kişinin cilt yapısına göre hareket etmek ve ona uygun bakımlar ile de devam ederek deri deformasyonlarından olan sertleşmeyi ortadan kaldırmak gerekecektir. Kliniğimizde sizler için deri sertleşmesi tedavisi ve sonrasında ise düzenli olarak medikal el ve ayak bakım hizmeti verilmektedir.


Batık Tırnak Bakımı

Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak, tırnak yatağının belli nedenlerden dolayı zarar görmesi ve yapısının bozulmasından dol...

Devamını gör

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Özellikle herkes için ayak bakımı oldukça büyük önem arz ederken, bu durum sporcular ve dansçılar iç...

Devamını gör

Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Özellikle parmakların hem duruş hem de basma problemlerinin ortaya çıkmasını tedavi edecek olan Orte...

Devamını gör

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem k...

Devamını gör