Dermapen (Fraksiyonel Mikro iğneleme Sistemi)

Dermapen (skin-stamp) yöntemi ile ciltte mikro kanallar açılır. Bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer gibi tedaviler kadar etkilidir. Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılabilmektedir.

Dermapen mikro iğneleme sistemi cilt üzerinde açılmış olan mikro kanallar sayesinde, yarların iyileşme mekanizmasının uyarılmasını sağlayarak bu bölgedeki hasarlı dokunun yenilenmesini ve iyileşmesini sağlamaktadır. Cildimizin alt katmanında bulunan kolajen miktarı yaş ve zaman ilerledikçe azalmaktadır. Bu kolajen azalmasına bağlı olarak da cilt kurumaya ve kırışmaya başlar. Dermapen mikro iğneleme sistemi sayesinde kolajen miktarı da artarak, yaşlanmaya bağlı olan kırışıklıklar, lekelenmeler ve sarkmalar tedavi olmaktadır.

Dermapen uygulamasının içeriğinden bahsetmek gerekirse, ilk olarak hastanın cildi, varsa makyaj yada diğer kozmetik ürünlerden tamamen arındırılmalıdır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye gerekli bileşenler uygulanır ve dermapen cihazı cilde dik bir şekilde girecek şekilde ultra mikro iğneler sayesinde hızlıca girip çıkarak mikroskobik kanalların açılmasına ve bu sayede de cildin iyileşme mekanizmasını tetiklemeye yardımcı olur. İşlemin en sonunda kişilerin cilt tiplerine uygun olan yatıştırıcı maske uygulanır ve işlem sonlandırılır. Uygulamanın süresi yaklaşık 30 ile 40 dakika kadar sürmekte olup, uygulama sonrasında kişiler günlük yaşamlarına geri dönebilirler.


HydraFacial

HydraFacial

Hidrasyon, sağlıklı ve ışıldayan cilt için olmazsa olmazdır. Cilt tahrişinin, yaşlanma belirtilerini...

Devamını gör

Detox Bakımı

Detox Bakımı

Yaz sonrası yıpranan cildinizi detox bakımı sayesinde eski haline kavuşturabiliriz. Çevresel faktörl...

Devamını gör

Altın Radyofrekans

Altın Radyofrekans

INFINI hastaların istekleri doğrultusunda dizayn edildi. Comfort Flow teknolojisi ve kısa toparlama ...

Devamını gör

Oksijenli Cilt Bakımı

Oksijenli Cilt Bakımı

Cilt zaman içerisinde iç ve dış etkenlere bağlı olarak yıpranıp, hasar görebilmektedir. Bu nedenle d...

Devamını gör