Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

Kalınlaşmış tırnak yeni yöntemler ve teknikler ile artık acısız ve kanamasız bir şekilde kliniklerimizde sizler için sunuluyor olacak. tırnakların kalınlaşması demek, el ya da ayak bölgenizde ki bu kısımların aslında sinyal verdiğini ve bir hastalık seyir ettiğini gösteren en önemli etkendir. Normalde hafif pembemsi ve ince bir yapısı olan tırnaklar, kalınlaşma ile daha fazla sararma, çatallaşma ve tabanının oldukça kalın bir görüntünün ortaya çıkmasını neden olacaktır.


Tırnak Kalınlaşmasının Nedenleri
Tırnak kalınlaşmasının birçok nedeni vardır ama genel olarak en çok görülen mantar rahatsızlıklardır. Bunun yanı sıra sedef hasatlıkları ya da doğuştan gelen rahatsızlıklar tırnakların daha kalın durmasına neden olabilir.


Tırnak Kalınlaşmasının Tedavisi
Tırnak kalınlaşmasının tedavisi kliniklerimizde son teknikler ile yapılmakta ve kalınlaşan tırnak için inceltici çalışmalar yapılmaktadır. Kişinin tırnağının durumuna göre de kişiye tedavi amaçlı jel uygulamaları yapılarak, tırnağın yine normal halini alması sağlanılacaktır.

İlk olarak tırnak üzerinde yer alan bu kalın tabakalar bir cihaz ile temizlenecek ve sonrasında ise tırnaklar için uygulanacak olan özel jel ile tırnak yüzeyi kaplanarak, normal seyrine dönmesi beklenilecektir. Bu uygulama tırnağın normal halini alması sürecine kadar devam edecek ve zaman zaman gereken kontroller ile yenilenecektir.
Düzenli olarak yapılan medikal el ve ayak bakımları tırnaklarda kalınlaşmayı da engelleyecek ve sürekli olarak bakımlı güzel tırnaklara sahip olmanıza fırsat tanıyacaktır.


Batık Tırnak Bakımı

Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak, tırnak yatağının belli nedenlerden dolayı zarar görmesi ve yapısının bozulmasından dol...

Devamını gör

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Özellikle herkes için ayak bakımı oldukça büyük önem arz ederken, bu durum sporcular ve dansçılar iç...

Devamını gör

Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Özellikle parmakların hem duruş hem de basma problemlerinin ortaya çıkmasını tedavi edecek olan Orte...

Devamını gör

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem k...

Devamını gör