Medikal Ayak Bakımı

Bütün bir vücut ağırlığını taşıyan ayaklar elbette zaman zaman belirli sorunlar ile karşınıza çıkacak ve her zaman bakım isteyen organlarınızdan olacaktır. Toplamda kas, 114 bağ ve 26 kemikten meydana gelen ayaklarımız zaman içinde birçok durum karşısında sorunlar ile karşılaşmaya başlar ve bu bazen görüntü bozukluklarına bazen de farklı rahatsızlıklara neden olmaya başlayacaktır.


Özellikle gün içinde çok sık hareket edenler, aşırı ayakta kalanlar ya da oturanlar, kilolu kişilerde ayakların aldığı yük çok daha artacaktır.
Özellikle kadınların giyimleri ve ayakkabı modellerinden dolayı ayaklar çok daha fazla yük altına girmekte ve bunlar problem olarak sizlere geri dönüş yapmaktadır. Bunların içinde topuklu ayakkabılar, sivri ayakkabılar ya da sıkan ayakkabılar neden olabileceği gibi, yanlış pedikür işlemleri de ayaklarda deformelere neden olabilir.


Özellikle zaman içinde artık sağlığını kaybeden ayaklarda
Siğil
Tırnak mantarları
Nasır
Batık tırnak
Kemik eklem sorunları
Çatlak topuk sorunları
Terleyen ayak problemleri
Deri sertleşmeleri

Gibi problemler baş göstermeye başlıyor. En doğrusu kliniğimizde ilk olarak medikal ayak bakımı için sorunun ne olduğunu teşhis etmek ve buna uygun tedaviler ve bakımlar ile kısa sürede önlemlerini almak olacaktır. Aynı zamanda düzenli olarak yaptıracağınız ayak bakımlarınız ile de, süreklilik halinde ayaklarınızın sağlığını koruyacak ve sorunları kendinizden uzaklaştırmış olacaksınız.
Ayaklarınız için uygulanacak medikal bakımlar, var olan sorunları yok ettiği gibi, sorunlu olmayan ayaklarda da sorun oluşmasını engelleme amaçlı tedavileri içeriyor olacak.


Batık Tırnak Bakımı

Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak, tırnak yatağının belli nedenlerden dolayı zarar görmesi ve yapısının bozulmasından dol...

Devamını gör

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Sporcu ve Dansçı Ayak Bakımı

Özellikle herkes için ayak bakımı oldukça büyük önem arz ederken, bu durum sporcular ve dansçılar iç...

Devamını gör

Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Özellikle parmakların hem duruş hem de basma problemlerinin ortaya çıkmasını tedavi edecek olan Orte...

Devamını gör

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem k...

Devamını gör